×

Ekologiczne opakowania na żywność

02.07.2019 r.

Tempo życia oraz globalizacja spopularyzowały bary typu fast food i jedzenie na wynos. Jego nieodłączną częścią są oczywiście jednorazowe opakowania na wynos. Codziennie miliardy ludzi na świecie zużywa tony opakowań, które coraz bardziej zanieczyszczają naszą planetę. Dlatego to ważne, aby opakowania spełniały najwyższe standardy oraz były przyjazne dla środowiska.

Morze śmieci

Morza, jeziora i oceany są coraz bardziej zanieczyszczone. Przez wieki działalność ludzka doprowadziła do degradacji naturalnego środowiska. Ścieki, pozostałości po substancjach chemicznych, a przede wszystkim wszelkiego rodzaju odpady z tworzyw sztucznych emitują szkodliwe dla środowiska gazy. Bez wody nie ma życia, żaden organizm sobie bez niej nie poradzi, a tej zdatnej do picia jest coraz mniej. Powinniśmy więc dbać o naszą planetę i starać się jak najbardziej wykorzystywać surowce wtórne.

Idea Zero Waste

Na szczęście coraz więcej osób decyduje się na wierność idei Zero Waste. Idea ta ma na celu zminimalizowanie produkcji odpadów i ich umiejętne przetworzenie, tak, aby nic się nie marnowało. Przemyślane zakupy i logiczne gospodarowanie zasobami, to klucz do sukcesu. W Europie powstaje coraz więcej sklepów, które prowadzą sprzedaż towarów bez żadnych opakowań. Klient przychodzi tam ze swoimi opakowaniami wielokrotnego użytku, bądź nabywa je na miejscu. Idea Zero Waste to szukanie jak najbardziej ekologicznych rozwiązań w życiu codziennym. Wybieranie produktów, które są w stu procentach biodegradowalne oraz nadają się do recyklingu – to jedno z takich rozwiązań.

Ekologiczne opakowania na żywność

Tektura lita nadaje się do wtórnego recyklingu. Oznacza to, że jest w stu procentach ekologiczna oraz biodegradowalna. Tektura lita charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. A specjalna powłoka sprawia, że nasze pudełka są wodoodporne. Dzięki niej zapakowana żywność nie traci swojej temperatury oraz można ją przetransportować w łatwy oraz w bezpieczny sposób.

Nowoczesna forma

Opakowania na żywność z tektury litej mają nowoczesny i ekologiczny design, ale przede wszystkim są solidne i nie przepuszczają gęstych płynów. Kiedy umieścimy w nich makaron z oleistym sosem, nie narazimy się na zabrudzenie podczas transportu. To kwestia idealnego dopasowania każdego wierzchołka naszych opakowań i specjalnej powłoki ochronnej. Dzięki takiemu połączeniu pudełka są niezwykle wytrzymałe. Możemy do nich zapakować zarówno gorące, jak i zimne potrawy. Zakładki, na które są zamykane, takie jak na przykład w opakowaniu China Box albo Lunch Box, ułatwiają utrzymanie temperatury wewnątrz pudełka. Klient może cieszyć się gorącym daniem, nawet kiedy minie kilkanaście minut, co byłoby niemożliwe bez żadnego opakowania.

Elegancja i ekologia

Złożenie pudełka zajmuje zaledwie kilka sekund, a uzyskujemy idealnie równe, sztywne, solidne i eleganckie opakowanie na żywność. Klienci doceniają ładną prezentację potrawy. Estetyczne podanie urozmaica pozytywne doświadczenie odbioru danego miejsca. Dlatego ekologiczne opakowanie na żywność jest znakomitym narzędziem do promowania swojego biznesu. Klient najpierw widzi opakowanie, im więcej bodźców reklamowych dostaje, im przyjemniej mu się one kojarzą, tym lepiej pamięta odwiedzone miejsce. I oczywiście istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że wróci do danego lokalu.

Bezpieczeństwo środowiska naturalnego

Nasze opakowania na żywność to przede wszystkim produkty, które są wytwarzane z naturalnych surowców. Niezwykle istotne są dla nas źródła ich pozyskania. Dlatego sprawdzamy naszych dostawców i jesteśmy pewni, że nasze surowce pochodzą z legalnych źródeł. Opakowania na żywność Reus spełniają wszelkie standardy ekologiczne, jakie obowiązują oraz będą obowiązywały w Unii Europejskiej. Już w 2021 roku wchodzi w życie dyrektywa, która zakazuje używania i produkowania niektórych opakowań z tworzyw sztucznych. Warto jednak wcześniej pomyśleć o zmianie w swojej firmie i już teraz zapoznać się z ofertą producenta ekologicznych opakowań na żywność, które są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Spersonalizowane opakowania

Ekologiczne opakowania i pudełka na żywność, które tworzymy specjalnie dla Państwa firmy. Logo, napis, czy po prostu podziękowania dla klientów nadrukowane na opakowaniu na wynos, to wizytówka dla restauracji. Spersonalizowane opakowania budzą przyjemne skojarzenia. Jak na przykład dwa złote łuki, każdemu kojarzą się z cheeseburgerem, czy dziadek w okularach, z kurczakami. Oczywiście to najbardziej znane restauracje typu fast-food. Jednak rynek coraz bardziej się rozwija, powstaje wiele nowych restauracji, które działają na zasadzie franczyzy. A franczyza potrzebuje ujednolicenia, rozpoznawalności oraz jakości. My gwarantujemy ekologiczne, uniwersalne i unikalne opakowania oraz pudełka na żywność, które zrewolucjonizują rynek wytwarzający dotychczas najwięcej odpadów.

Masz jakieś pytania?

Zostaw wiadomość!

Prosimy zaakceptować regulamin